Nowomiejski szpital covidowy ogranicza przyjmowanie pacjentów. Powód? Brak odpowiedniej ilości tlenu.

Nowomiejski szpital covidowy ogranicza przyjmowanie pacjentów. Powód? Brak odpowiedniej ilości tlenu.

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, od czwartku 5 listopada Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą został mianowany jednoimiennym szpitalem zakaźnym z zapleczem 71 łóżek dla chorych na koronawirusa. Okazuje się jednak, że placówka ma ograniczone możliwości w przyjmowaniu pacjentów z powodu niewystarczającej ilości tlenu. Obecnie w placówce przebywa 5 pacjentów.

– Tlenu ubywa bardzo szybko, w proporcji 10 kg na godzinę – mówi Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki. –  Pożyczyliśmy butle ze szpitali z Grójca i Opoczna, ale nadal nie jest to wystarczająca ilość. Najlepszym rozwiązaniem byłaby butla stacjonarna.
Jak poinformował starosta, koszt takiej butli to 50 000 złotych. Dyrekcja nowomiejskiego szpitala zwróciła się o dofinansowanie jej zakupu do wojewody mazowieckiego.
– Szpital pracuje własnymi siłami. Wojewoda nie skierował nikogo do pomocy. Nie zorganizowano także żadnego szkolenia w zakresie opieki nad pacjentami covidowymi – relacjonuje starosta.
Według wstępnych zapewnień stacjonarna butla z tlenem miałaby stanąć przy nowomiejskiej lecznicy do 16 listopada. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem wojewody mazowieckiego. Czekamy na odpowiedź.

Redakcja

Ostatnio zmienianywtorek, 10 listopad 2020 10:07
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja