Kwitnąca rozkwitnie

fot.http://www.zespolakcent.pl/ fot.http://www.zespolakcent.pl/

Szykują się duże zmiany w organizacji Święta Kwitnących Jabłoni w Grójcu. W tym roku festyn będzie trwał jeden dzień.

Władze Grójca podjęły decyzję o zmianie charakteru dotychczas trwającego dwa dni Święta Kwitnących Jabłoni. W zamian zorganizowany będzie jeden dzień pełen różnorodnych atrakcji.
- Zmiana ta wynika z sugestii mieszkańców, w ocenie których charakter święta stał się przewidywalny – mówi Karol Biedrzycki, zastępca burmistrza Grójca. – Chcemy również, aby ten lokalny festyn nawiązywał do regionu w jakim się znajdujemy.
W tym roku Święto Kwitnących Jabłoni zaplanowano na niedzielę 22 maja. Zabawa będzie podzielona na dwie części. Od rana mieszkańcy Grójca i okolic będą świętować na grójeckim rynku, gdzie swoje talenty zaprezentują uczniowie szkół z miasta i gminy. Przygotują oni krótkie programy artystyczno – muzyczne o tematyce jabłka (skecz, piosenka itp.), a na scenie wystąpią laureaci lokalnych festiwali. Część artystyczną na Placu Wolności zakończy występ Moniki Kuszyńskiej, byłej wokalistka zespołu Varius Manx. Na płycie Rynku będą stoiska z lokalnymi produktami, m.in. jabłka, naturalnie tłoczone soki. Przeprowadzony będzie również konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę (wybór króla lub królowej szarlotki).
- Będziemy w tym roku po raz pierwszy bić rekord w najdłuższej szarlotce – dodaje Biedrzycki. – Ze zgromadzonych w konkursie ciast z jabłkami będziemy chcieli stworzyć jedną długą szarlotkę.
Kolejne atrakcje Święta Kwitnących Jabłoni zaplanowano na placu targowym w Kobylinie. Koncerty otworzy występ gwiazdy disco polo, prawdopodobnie będzie to Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Jak się dowiedzieliśmy nie będzie to jedyna grupa prezentująca tę muzykę. Prowadzone są również rozmowy z drugim zespołem disco polo. Gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek. W trakcie przerw między koncertami publiczność będzie zabawiała grupa kabaretowa.
- Prowadzimy również rozmowy z zespołem muzycznym ze Strumicy w Macedonii, naszego miasta partnerskiego – mówi Biedrzycki. – Prawdopodobnie wystąpi on na deskach grójeckiej sceny.
Święto Kwitnących Jabłoni tradycyjnie będą poprzedzały wystawy, konkursy i zawody. Tutaj również ma pojawić się macedoński akcent. Swoje prace mają zaprezentować artyści z tego państwa.
Dodatkową atrakcją obchodów ma być otwarcie pomnika jabłka na grójeckim Rynku. Władze Grójca chcą, aby był to element programu święta.
- Procedura zweryfikuje, czy uda nam się stworzyć pomnik do 22 maja – komentuje zastępca burmistrza Grójca. – Chcemy, aby ten element małej architektury nawiązujący do sadownictwa był wykonany ze starannością i cieszył oko przez lata.
Rozmowy na temat ostatecznego zarysu tegorocznego Święta Kwitnących Jabłoni są w toku. Będziemy informować o kolejnych decyzjach.


Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja