Zależy Ci na polskim rolnictwie? Spisz się sam!

Zależy Ci na polskim rolnictwie? Spisz się sam!

Czy to kontrola? Jest się czego bać? Czy urzędnik będzie sprawdzać Twój majątek? NIE, NIE i jeszcze raz NIE! Spis rolny jest organizowany co 10 lat po to, żeby poznać polskie rolnictwo i je wspierać. Badanie trwa od 1 września do 30 listopada.

Tegoroczna edycja spisu rolnego będzie wyjątkowa, bo prowadzona w warunkach epidemii. Nie masz jednak absolutnie żadnych powodów do obaw - swoje gospodarstwo rolne możesz spisać SAMODZIELNIE w bezpiecznym domowym zaciszu.

To proste! Spisz się przez Internet!

Spis jest OBOWIĄZKOWY dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Nie trzeba się jednak nigdzie zgłaszać, ani czekać na telefon od rachmistrza. Należy wejść na stronę internetową https://spisrolny.gov.pl/ i skorzystać z dostępnej tam aplikacji spisowej.

Formularz jest aktywny przez 14 dni od pierwszego logowania. Dane potrzebne do logowania są zamieszczone w liście Prezesa GUS wysłanym jeszcze przed rozpoczęciem spisu do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych w kraju.

Nie czekaj na rachmistrza i spisz się jak najszybciej! Aplikacja będzie działać 7 DNI W TYGODNIU, 24 GODZINY NA DOBĘ, TYLKO DO KOŃCA LISTOPADA!

Nie masz komputera i Internetu? Nie szkodzi! Masz do wyboru dwie opcje. Pierwsza to wizyta w Gminnym Punkcie Spisowym. Takie Punkty działają w każdym urzędzie miasta lub gminy na Mazowszu i w całej Polsce. Oprócz połączonego z siecią komputera możesz liczyć na wsparcie przeszkolonego w tym celu urzędnika.

Druga opcja to telefon. Wystarczy zadzwonić na INFOLINIĘ SPISOWĄ pod numer 22 279 99 99 w. 1 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa. Spis przez telefon będzie dostępny codziennie – również w soboty i niedziele – w godzinach 8:00 – 20:00.

Nikt nie sprawdza majątku ani zarobków!

Formularz spisowy zawiera pytania o składowe elementy gospodarstwa rolnego, ale wyłącznie w ujęciu PROCENTOWYM I BEZ WSKAZYWANIA WARTOŚCI. W spisie nie ma też pytań o wysokość zarobków czy przychodów.

Nikomu nic do Twoich danych!

Wszystkie informacje dotyczące gospodarstwa rolnego zebrane podczas spisu są objęte tajemnicą statystyczną. Oznacza to, że nie będą udostępniane ŻADNYM PODMIOTOM ZEWNĘTRZNYM – innym urzędom, firmom, zagranicznym korporacjom czy nawet Policji, prokuraturze i sądom! Gwarantuje to ustawa o statystyce publicznej!

Rolniku, to Ty najbardziej skorzystasz!

Dzięki uzyskanym podczas spisu rolnego informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje będą wiedziały, jak pomagać rolnikom, wspierać społeczności wiejskie i podejmować skuteczne decyzje zapewniające bezpieczeństwo żywnościowe. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 07 grudzień 2020 09:39
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja