Szanowni Państwo,

Szanowni Państwo,

Święta Wielkiej Nocy to najważniejsze święta dla chrześcijan. To czas głębokiej refleksji i zadumy nad sensem życia i śmierci. Ze względu na stan epidemiczny, w związku z występowaniem wirusa SARS-Cov-2, tegoroczne przeżywanie tego wyjątkowego okresu będzie się znacząco różnić od tego, co do tej pory znaliśmy.
Polska, Europa i świat walczą z epidemią, która rozwija się na niespotykaną skalę. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni rozmiarem i tempem szerzenia się zakażeń. Nie możemy pozostawać obojętni i musimy włączyć się do aktywnej walki z wirusem.

Rząd bardzo szybko i elastycznie reaguje na zmieniającą się sytuację w naszym kraju, dzięki czemu radzimy sobie lepiej w porównaniu do innych krajów europejskich. Podejmowanych jest szereg działań mających na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Wszelkie obostrzenia wprowadzone w ramach szerokiej akcji #zostańwdomu wynikają z faktu, że najskuteczniejszym środkiem zahamowania epidemii jest maksymalne ograniczenie kontaktów międzyludzkich. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy stosują się do zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Stale zwiększa się liczba przeprowadzanych testów, dystrybucja środków ochrony indywidualnej oraz płynów dezynfekcyjnych.
Warto podkreślić, że zgodna współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą gwarantuje szybkość i sprawność w podejmowaniu decyzji wymagających rozwiązań ustawowych. Jestem przekonany, że wprowadzona „tarcza antykryzysowa”, czyli pakiet rozwiązań wspierających przedsiębiorców, pracowników oraz rolników, w dużej mierze zmniejszy skutki kryzysu grożącemu polskiej gospodarce.
Pragnę podziękować tym, którzy są na pierwszym froncie walki: lekarzom, pielęgniarkom, i pozostałym pracownikom placówek medycznych, pracownikom służb sanitarnych, farmaceutom oraz wszystkim, którzy z zaangażowaniem i empatią włączyli się w akcję walki z epidemią. Nie zapominam o pracownikach i ochotnikach służb: policji, wojska, straży pożarnej, a także wielu wolontariuszach, którzy na wiele sposobów pomagają.
Budujące jest obserwowanie wpierających się nawzajem Polek i Polaków, którzy dostrzegają potrzeby ludzi żyjących obok, pomagają starszym, chorym, samotnym. To wspaniałe gesty solidarności społecznej.
Zapewniam, jako lekarz i polityk, o gotowości do dalszej pracy na rzecz pacjentów i mieszkańców naszego regionu.

Niech Zmartwychwstały Chrystus da nam siłę na ten trudny czas i nadzieję na przyszłość. Zdrowych i bezpiecznych Świąt.

Stanisław Karczewski
wicemarszałek Senatu RP
senator ziemi białobrzeskiej, grójeckiej, kozienickiej
i przysuskiej

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja