Ruszył wyścig po The Best of the Best

Ruszył wyścig po The Best of  the Best

Wystartowała II edycja Dziecięcej Ligi Karate IKA POLAND. W czerwcu przyszłego roku poznamy The Best od the Best w karate.

24 listopada w hali sportowej Spartakus w Grójcu, zainaugurowano II edycję Dziecięcej Ligi Karate IKA POLAND. Zawodnicy trenujący na co dzień w klubach należących do IKA POLAND, będą przez kolejny rok szkoleniowy 2018/2019 rywalizować w czterech ligowych turniejach.
W zawodach wystartowało 153 zawodników z 10 klubów karate. Dzieci i młodzież rywalizowała w czterech konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe, kata, kumite-fantom, kumite-sanbon shobu (wolna walka) oraz tor przeszkód. Najmłodsza zawodniczka miała cztery lata.
– Ligę wspieramy już drugi rok z rzędu – mówi Jerzy Bińkiewicz, dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu – Jej organizator wykonuje ogromną pracę na rzecz dzieci i młodzieży. Jako miasto byliśmy gospodarzem pierwszego finału ligi, który odbył się w czerwcu tego roku.  
Liga składa się z czterech turniejów rozgrywanych co dwa miesiące, w których zawodnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej oraz walczą o tytuł The Bet of the Best, który przyznany zostanie zwycięzcy ligi podczas turnieju finałowego – czerwiec 2019. Zasady tegorocznych zmagań uległy niewielkiej zmianie.
– Ligę rozszerzamy o kumite dla przedszkolaków i dzieci młodszych oraz rozdzielamy 10 i 11-latków. Dzieci do 9 roku życia będą mogły dodatkowo wziąć udział w specjalnie przygotowanym dla nich torze przeszkód.  – wyjaśnia Jacek Chałupka, organizator ligi.
Organizatorem Dziecięcej Ligi Karate jest International Karate Association Poland przy współpracy z Grójeckim Ośrodkiem Sportu oraz Klubem Karate „Seiken” Grójec.                                                                                                 

POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja