Fala medali i rekordów życiowych

Fala medali  i rekordów życiowych

Medalowa żniwa grójeckich pływaków podczas II Otwartych Mistrzostw Grójca w Pływaniu o Puchar Burmistrza Gminy Miasta Grójec.

W sobotę 24 listopada na Pływalni „Wodnik” w Grójcu, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec. W zawodach udział wzięło 152 pływaków z klubów z Grójca, Piaseczna, Radomia, Opoczna, Miętnego, Siedlec oraz Tomaszowa Mazowieckiego. W wodnych zmaganiach mogli brać udział zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi. Mieli oni prawo do startu w dwóch konkurencjach indywidualnych. Natomiast zawodnicy z roczników 2008 i starsi mogli wystartować w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie. Każdy klub mógł wystawić maksymalnie dwie sztafety.
Po oficjalnym rozpoczęciu, w którym wziął udział burmistrz Dariusz Gwiazda i dyrektor Jerzy Bińkiewicz rozpoczęły się pierwsze konkurencje.   
– Zawody te są okazją do zmierzenia się z pływakami z innych klubów – mówi Jerzy Bińkiewicz, dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu. – Dzięki zmodernizowanemu obiektowi możemy zapraszać do siebie zawodników z całego województwa.
Tegoroczne zawody to po raz kolejny żniwo medali oraz okazja do poprawienia „życiówek”. Najlepsi w wodzie okazali się pływacy z grójeckiego klubu Signovum, którzy wywalczyli sobie 16 złotych medali. Pięć mniej „złotek” wywalczyli zawodnicy z UKS Orion. Największa pula medali trafiła do zamiejscowych pływaków z klubu Mazowsze Miętne.
– 35 zdobytych medali w tym 8 złotych, 15 srebrnych i 12 brązowych to rekord medalowy w historii startów pływaków z Miętnego. To cieszy i napawa optymizmem przed kolejnymi startami, tym bardziej, że takie wyniki udaje się osiągnąć, mimo trudności związanych z remontem pływalni w Miętnem i ograniczoną ilością treningów do dwóch w tygodniu – podkreśla Zbigniew Jarzyna z klubu Mazowsze Miętne.
Zawodnicy nagradzani byli medalami i dyplomami. Uczestnicy sztafety dodatkowo otrzymywali puchary. Ponadto dla najlepszego klubu w klasyfikacji generalnej ufundowany został okazały puchar, który wywalczyli zawodnicy klubu pływackiego SIGNOVUM. Wyniki dostępne na www.megatiming.pl
POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja