Czterech nietrzeźwych kierujących - podsumowanie długiego weekendu

Czterech nietrzeźwych kierujących - podsumowanie długiego weekendu

Długi czerwcowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało więcej niż zwykle policjantów. Od środy do niedzieli w powiecie grójeckim doszło do 2 wypadków, w którym nikt nie zginął, natomiast 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Podczas minionego długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z grójeckiej drogówki. Dlatego na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej niż zwykle patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.
Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.
Od środy do niedzieli, na terenie powiatu grójeckiego doszło do 2 wypadków, w którym 2 osoby odniosły obrażenia. Funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.
To był już kolejny w tym roku długi weekend na drogach. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, która mówi, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na podwójnym gazie.
Policjanci apelują o rozwagę. Jak zwykle najczęstszą przyczyną tragedii są nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

/AW

Ostatnio zmienianywtorek, 05 czerwiec 2018 17:04
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja