Śmierć w Załuskach i gradobicie w Wilkowie

fot. KPP Grójec fot. KPP Grójec

Pozrywane dachy, powalone drzewa, gradobicie oraz ofiara śmiertelna to skutki piątkowej nawałnicy, która przeszła przez powiat grójecki.

Piątkowa nawałnica, 17 czerwca na długo pozostanie w pamięci mieszkańców powiatu grójeckiego. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Najwięcej szkód silny wiatr w połączeniu z gradobiciem wyrządził na terenie gminy Błędów.
- W tej gminie wystąpiło 60 proc. zdarzeń – mówi Bogusław Sikorski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.
Drugą co do ilości zdarzeń była gmina Pniewy. W przeciągi ośmiu godzin strażacy interweniowali w grójeckim 83 razy, w tym 14 razy do zerwanych dachów na budynkach mieszkalnych oraz cztery na budynkach gospodarczych. Wiatr powalił 54 drzewa.
- To była dosłownie chwila – mówi mieszkaniec Bronisławowa, który stracił dach oraz uprawy w wyniku silnego gradobicia. – Szum opadów był tak głośny, że trzeba była zatykać uszy.
To właśnie na terenie gminy Błędów wichura pozrywała dachy, a grad wielkości 2 cm zniszczył doszczętnie uprawy.
- Nie mamy czego zbierać – mówi Marcin Kucharski z Wilkowa. – Owoce nie będą nadawały się nawet na przemysł. Będziemy zgłaszać sprawę do Urzędu Gminy w Błędowie.
W efekcie nawałnicy śmierć poniosła również jedna osoba. Około godziny 12.30 w Załuskach w wyniku silnego wiatru przewróciła się ściana przechowalni owoców, która była w trakcie budowy. W efekcie zginął operator dźwigu, który transportował elementy dachu na powstający budynek. 39-letni mieszkaniec powiatu rawskiego zginął w wyniku poniesionych obrażeń.  

Łącznie w akcjach udział wzięło 297 strażaków.
Paulina Omen-Klepacz

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 21 czerwiec 2016 14:41
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja