Kolejna dotacja zdobyta!

Kolejna dotacja zdobyta!

Z myślą o wszystkich rolnikach i sadownikach z terenu gminy Pniewy, w sierpniu br. gmina Pniewy złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej MAZOWSZE 2020” na realizację zadania pn. „Zakup i montaż stacji meteorologicznej w gminie Pniewy”.

13 października 2020 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę, na podstawie której na Mazowszu zostanie dofinansowana budowa 10 nowych stacji meteorologicznych. Wśród beneficjentów znalazła się gmina Pniewy, uzyskując maksymalne dofinansowanie w kwocie 48 000 zł. Całkowity szacowany koszt ustawienia stacji to 62 000 zł.
Budowa stacji została zaplanowana na części działki gminnej w Załężu Dużym, na której znajduje się boisko piłkarskie. Lokalizacja została ustalona po konsultacjach przeprowadzonych z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytutem Badawczym z siedzibą w Puławach, który następnie wydał stosowaną akceptację miejsca przeznaczonego pod stację.  Budowa stacji meteorologicznej pozwoli na lepsze przygotowanie się do prowadzenia gospodarki, rolnictwa czy życia w coraz bardziej gwałtownych warunkach atmosferycznych. Lepsze szacowanie ryzyka to skuteczniejsze planowanie kolejnych działań zapobiegawczych i adaptacyjnych oraz umożliwienie rolnikom skutecznego zabezpieczania swoich upraw przez klęskami. Gmina Pniewy podejmie współpracę z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytutem Badawczym w ramach przekazywania i analizowania danych gromadzonych przez stację. Będzie to pierwsza tak wysoce profesjonalna stacja na terenie naszej gminy i jedna z nielicznych na terenie całego powiatu grójeckiego.
UG Pniewy
Justyna Płodzik

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 październik 2020 21:41
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja