Trójca z nowym świętym

Trójca z nowym świętym

W dniu 21 października odbyła się uroczysta ceremonia wprowadzenia relikwii Świętego Jana Pawła II do kościoła Świętej Trójcy w Belsku Dużym.

Relikwie odebrał z rąk arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego i osobistego sekretarza Jana Pawła II w latach 1996-2005, proboszcz ks. Jarosław Siuchta. W tym dniu społeczność parafii i zaproszeni goście mogli uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej oraz wysłuchać słów o tym Wielkim Polaku.
Uroczystość poprzedzona była wizytą w miejscowej szkole podstawowej, noszącej imię Świętego oraz spotkaniem z przedstawicielami samorządu gminy oraz społeczności szkolnej. Dyrektor Teresa Bogdańska witała dostojnego gościa oraz jego sekretarza ks. abp  Andrzeja Legowicza, wójta Władysława Piątkowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Bogusława Sikorskiego, sekretarz Renatę Ostatek, skarbnika Hannę Grotek oraz dyrektor Gminnego Zespołu Placówek Oświatowych Marię Walewska-Żółcik, przedstawiciela Rady Rodziców Renatę Słowińską oraz fundatorów relikwii rodzinę państwa Żółcików.
Goście mieli możliwość obejrzeć bogaty program artystyczny, na który złożyły się piosenki i wiersze w wykonaniu obecnych i byłych uczniów oraz układ taneczny z biało–żółtymi szarfami. Występ i spotkanie z abp Mokrzyckim mogli śledzić także uczniowie szkoły dzięki sprawnie przeprowadzonym internetowym relacjom na żywo oraz wysłuchać świadectwa o patronie szkoły Świętym Janie Pawle II.
Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak   
Foto: E. Tomasiak, K.Kowalski

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja