Obowiązkowa ankieta dotycząca inwentaryzacji źródeł ciepła

Obowiązkowa ankieta dotycząca inwentaryzacji źródeł ciepła

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, informuje o przystąpieniu do programu w związku z uzyskaną dotacją ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”. Po prawej stronie w oknie o nazwie "Załączniki" gotowa ankieta do pobrania.

Realizowane zadanie pod nazwą „Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Grójec”, dotyczy wszystkich gospodarstw domowych, podmiotów gospodarczych oraz zarządców budynków użyteczności publicznej posiadających indywidualne źródła energii cieplnej.
Ankietę można pozyskać i wypełnić na 4 różne sposoby. Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe:
1. Do wszystkich Mieszkańców Gminy i Miasta zostaną dostarczone przez osobę do tego upoważnioną w foliowych koszulkach. Ankiety do wypełnienia wraz z instrukcją prawidłowego wypełnienia, informacją o możliwości dofinansowania wymiany tradycyjnych źródeł ciepła na Odnawialne Źródła Energii (OZE) oraz ulotką informacyjną.
2. Ankietę można pobrać po po prawej stronie w okienku o nazwie: Załączniki
3. Wypełnione ankiety należy dostarczyć do sołtysów właściwego względem zamieszkania sołectwa, natomiast mieszkańcy miasta Grójec do Urzędu Gminy i Miasta Grójec (biuro podawcze na parterze). Dodatkowo ankiety można przesłać na adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
4. Tożsame zestawy zawierające ankiety zostaną dostarczone do zaangażowanych w realizację zadnia szkół i plebanii.
Bardzo istotne jest aby wypełnione ankiety dostarczyć do wyżej wymienionych punktów odbioru w ciągu 7 dni od dnia otrzymania.
Korzyści, jakie wynikają z realizacji zadania:
- Możliwość wymiany źródła energii z dofinansowaniem w perspektywie dofinansowań 2014-2020 oraz perspektywie 2021-2027 z tradycyjnych na Odnawialne Źródła Energii
- Możliwość dofinansowania do termomodernizacji budynku w perspektywie do roku 2027
- Poprawa stanu technicznego budynków przez co wzrost ich wartości
- Poprawa jakości powietrza atmosferycznego i zmniejszona z tym związana zachorowalność Mieszkańców
Wykonawcą powyższego zadania jest Katarzyna Charytoniuk.
Inwentaryzator będzie posiadał identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz nr telefonu do Wykonawcy oraz Pracownika w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec odpowiedzialnego za koordynowanie realizacji zadania oraz upoważnienie podpisane przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec. Osoba upoważniona będzie roznosić ankiety również w dni wolne od pracy oraz dni świąteczne.
Konieczność wymiany kotłów oraz źródeł ciepła jest bezpośrednio związana z uchwałą antysmogową, podjętą 11 listopada 2017 roku przez Sejmik Województwa Mazowieckiego Nr 162/17 z dnia 24 października 2017r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego (Dz. Urz. Woj. Maz. 27.10.2017 r. poz. 9600), zgodnie z którą na wymianę pozaklasowych kotłów jest czas do końca 2022 roku.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja